Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży – najważniejsze informacj

Wiele osób zastanawia się czym jest ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży i w jakiej sytuacji można z niego skorzystać. Oraz czy w ogóle warto się na nie decydować? A jeśli tak, to jaki jest jego koszt? Sprawdźmy!

Rezygnacja z wyjazdu – kiedy jest możliwa?

Przede wszystkim wskazać należy, że ubezpieczenie od kosztów rezygnacji jest rodzajem ochrony ubezpieczeniowej, która uprawnia do wypłaty środków (poniesionych kosztów), jeżeli wycieczka organizowana przez biuro podróży nie dojdzie do skutku. Możliwe jest uzyskanie zwrotu poniesionych kosztów związanych z anulowaniem biletu czy noclegu.

Nie w każdej sytuacji możliwe będzie skorzystanie z polisy, ponieważ warunki rezygnacji i możliwe powody, które obejmuje polisa są ściśle określone w OWU. Najczęściej dotyczą one nieprzewidzianych sytuacji losowych, śmierci bliskiej osoby, wypadku, ale także włamania do mieszkania czy domu, pożaru czy klęski żywiołowej. Polisa obejmuje też sytuacje, w których osoba utraciła pracę lub jej urlop został odwołany przez pracodawcę.

Zwrot kosztów rezygnacji a COVID-19

Sam fakt pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej nie stanowi zazwyczaj podstawy do rezygnacji z wyjazdu i pokrycia kosztów przez ubezpieczyciela. Sytuacja na świecie jest trudna, ale wirus obecny jest od tak długiego czasu, że nie jest to sytuacja nagła. Natomiast inaczej wygląda kwestia, gdy osoba tuż przed wyjazdem zostaje skierowana na kwarantannę lub ze względu na pozytywny wynik pozostaje w izolacji. Wówczas najczęściej można skorzystać z posiadanej polisy.

 

Wiele osób zastanawia się czym jest ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży i w jakiej sytuacji można z niego skorzystać. Oraz czy w ogóle warto się na nie decydować? A jeśli tak, to jaki jest jego koszt? Sprawdźmy! Rezygnacja z wyjazdu – kiedy jest możliwa? Przede wszystkim wskazać należy, że ubezpieczenie od kosztów rezygnacji jest…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/