Ubezpieczenie OC przyczepki a zniżki

Ubezpieczenie OC dla przyczepki jest obowiązkiem, takim samym jak ubezpieczenie samochodu. Wysokość polisy zależy od wielu czynników, które biorą pod uwagę firmy ubezpieczeniowe ustalając wysokość polisy. Jakie czynniki mają wpływ na koszt ubezpieczenia przyczepki? I czy zniżki posiadane przez właściciela mają jakieś znaczenie?

Ubezpieczenie przyczepki, co wpływa na jego wysokość?

Czynników jest wiele, ale szczegóły ustalane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Oferta poszczególnych firm może różnić się między sobą. Podstawową kwestią jest rodzaj przyczepki. Wyróżnić można lekkie oraz ciężkie czy specjalne. Każda z nich stwarza potencjalnie inne ryzyko wypadkowe, co wiąże się z innym kosztem zakupu polisy. Ponadto ważne jest także to czy przyczepka, którą chcemy ubezpieczyć jest nowa czy używana. Z całą pewnością stan techniczny nowego pojazdu jest lepszy niż używanego, zatem większe ryzyko ubezpieczeniowe potencjalnie stwarza produkt używany.

Wśród istotnych czynników wskazać należy także historię ubezpieczeniową kierowcy oraz to, jak długo posiada prawo jazdy.

Czy na OC przyczepki obowiązują zniżki, które posiadam?

Takie pytanie zadaje sobie całkiem spora rzesza kierowców. Natomiast odpowiedź nie jest już tak jednoznaczna. Wszystko zależy od zasad obowiązujących w danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Niektóre firmy decydują się na uwzględnienie bezszkodowości jazdy i uwzględniają posiadane przez kierowcę zniżki, inne natomiast nie respektują ich i naliczają pełną kwotę polisy. 

 

Podobne wpisy:

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Ubezpieczenie OC dla przyczepki jest obowiązkiem, takim samym jak ubezpieczenie samochodu. Wysokość polisy zależy od wielu czynników, które biorą pod uwagę firmy ubezpieczeniowe ustalając wysokość polisy. Jakie czynniki mają wpływ na koszt ubezpieczenia przyczepki? I czy zniżki posiadane przez właściciela mają jakieś znaczenie? Ubezpieczenie przyczepki, co wpływa na jego wysokość? Czynników jest wiele, ale szczegóły…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/