Rezygnacja z wyjazdu w czasach pandemii, a polisa turystyczna

Wykupując ubezpieczenie turystyczne zawierające opcję zwrotu kosztów w związku z rezygnacją z podróży warto pamiętać, że nie obejmuje ono każdej sytuacji. Bojąc się o swoje zdrowie w związku z koronawirusem nie zawsze będzie możliwość zwrócenia się do ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowania. W jakich sytuacjach firma ubezpieczeniowa odmówi pokrycia kosztów?

Zakres ochrony

Aby dokładnie poznać ofertę oraz wyłączenia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. To właśnie tam w sposób szczegółowy określony jest zakres ochrony oraz wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Najczęściej polisa obejmuje nagłe sytuacje, które pojawiły się tuż przed planowanym wyjazdem. Warto jednak pamiętać, że firmy zabezpieczają się jak mogą i sam fakt obecności w świecie koronawirusa nie stanowi przesłanki do pokrycia kosztów rezygnacji. Gdyby nie było takiego zapisu, każdy mógłby stwierdzić, że rezygnuje z wyjazdu i żąda zwrotu kosztów, ponieważ boi się COVID-19. Taka sytuacja byłaby bardzo trudna dla firm, które mogłyby stanąć nawet na skraju bankructwa. Dlatego w polisach najczęściej znajdują się odpowiednie regulacje, zgodnie z którymi nagła, subiektywna ocena i obawy o trudną sytuację związaną z pandemią nie stanowią podstawy do roszczenia.

Kiedy zatem można liczyć na zwrot?

Inaczej wygląda kwestia w przypadku, gdy tuż przed wyjazdem dowiadujemy się, że mieliśmy kontakt z osoba zakażoną i decyzją sanepidu my lub nasi bliscy, którzy również mieli brać udział w wyjeździe, jesteśmy kierowani na kwarantannę. Podstawą wypłaty rekompensaty jest też sytuacja, gdy wykonywany przed wyjazdem test na obecność koronawirusa wyjdzie pozytywnie.

 

Zobacz podobne wpisy:

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Wykupując ubezpieczenie turystyczne zawierające opcję zwrotu kosztów w związku z rezygnacją z podróży warto pamiętać, że nie obejmuje ono każdej sytuacji. Bojąc się o swoje zdrowie w związku z koronawirusem nie zawsze będzie możliwość zwrócenia się do ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowania. W jakich sytuacjach firma ubezpieczeniowa odmówi pokrycia kosztów? Zakres ochrony Aby dokładnie poznać ofertę…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/