Ubezpieczenie OC dla przyczepki – jaki to koszt?

Każdy właściciel przyczepki, pomimo że nie ma ona własnego napędu, ma obowiązek dokonać jej rejestracji w wydziale komunikacji oraz wykupienia polisy OC. Zgodnie z przepisami prawa jest to obowiązek, którego nie można pominąć, bo grożą za to konkretne sankcje. Wielu kierowców martwi się, jak dużym wydatkiem okaże się ubezpieczenie przyczepki. Czy jest się czego obawiać?

Gdzie kupić polisę?

Ubezpieczenia dla przyczepek to standardowa oferta zdecydowanej większości firm ubezpieczeniowych. Skoro są one traktowane jak pojazdy, to zakres ochrony jest w zasadzie tak samo przygotowywany, jak w przypadku innych, poruszających się po drodze pojazdów. Polisę można zatem kupić tak samo, jak w przypadku każdej innej polisy – kupić ja można osobiście u agenta czy również przez Internet lub infolinię. Aby szukać polisy trzeba będzie podać dokładne dane osobowe właściciela oraz przyczepki, dlatego przygotuj dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny.

Co ma wpływ na cenę polisy?

W przypadku ustalania wysokości opłaty za polisę przyczepki z całą pewnością będzie niższa niż dla samochodu. Ale finalna kwota zależy od od kilku czynników, takich jak: wiek i doświadczenie właściciela przyczepki, model przyczepki i jej przeznaczenie, ponieważ ryzyko określane dla przyczepki lekkiej i ciężkiej z całą pewnością są różne. Ponadto podczas ustalania wysokości składki OC brane są pod uwagę także masa przyczepki oraz rok produkcji. Tutaj działa zasada jak w przypadku samochodów – nowa przyczepka z całą pewnością stwarza mniejsze ryzyko niż starsze, używane modele.

 

Inne wpisy:

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Każdy właściciel przyczepki, pomimo że nie ma ona własnego napędu, ma obowiązek dokonać jej rejestracji w wydziale komunikacji oraz wykupienia polisy OC. Zgodnie z przepisami prawa jest to obowiązek, którego nie można pominąć, bo grożą za to konkretne sankcje. Wielu kierowców martwi się, jak dużym wydatkiem okaże się ubezpieczenie przyczepki. Czy jest się czego obawiać?…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/