Kiedy i jak zgłosić PZU swoją rezygnację?

Ubezpieczenie OC PZU może zostać wypowiedziane, jeśli sobie tego życzysz. Dowiedz się, czy napisanie listu polecającego jest wykonalne i jak to zrobić. Oto adresy, na które należy skierować powiadomienie.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej każdej firmy ubezpieczeniowej jest takie samo. Z tego powodu ubezpieczyciele konkurują głównie cenami. Przeczytaj tę stronę, jeśli znalazłeś lepszą ofertę i zastanawiasz się, jak zrezygnować z ubezpieczenia OC PZU. Istnieje możliwość wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC w PZU krok po kroku, w tym w jaki sposób.

Kiedy można rozwiązać umowę ubezpieczenia OC z PZU?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może zostać wypowiedziane wcześniej, choć nie zawsze jest to wykonalne. Możesz to osiągnąć, jeśli:

po wygaśnięciu okresu obowiązywania umowy
Dzień przed upływem 12 miesięcy umowy należy ją wypowiedzieć. Pisząc pismo prosimy o powołanie się na tę podstawę prawną: art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych;

Jesteś ubezpieczony w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie.
W efekcie możliwe jest, że podpisałeś nową umowę odpowiedzialności cywilnej i nie zrezygnowałeś z ubezpieczenia PZU. Masz prawo do odstąpienia od umowy automatycznie przedłużonej umowy (podstawa prawna: art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych). Jak najszybciej, bo ubezpieczyciel będzie miał prawo żądać zapłaty składki za czas, w którym był wymagalny;

W ramach zakupu samochodu otrzymałeś ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
Zazwyczaj umowa o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest przenoszona na nowego właściciela w momencie sprzedaży samochodu. Istnieje możliwość anulowania umowy, jeśli pojawi się lepsza oferta. Wystarczy odwołać się do art. 31 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

umowę podpisałeś z daleka (telefonicznie, przez internet)
PZU oferuje zakupy ubezpieczenia OC przez internet. Po podpisaniu umowy masz możliwość zmiany zdania, jeśli znajdziesz lepszą ofertę gdzie indziej. Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta przewiduje taką możliwość konsumentom. Nie musisz podawać powodu odstąpienia od umowy, ale musisz przestrzegać 30-dniowego limitu, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

Jak można rozwiązać umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w PZU?

Aby wypowiedzieć umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z PZU, musisz napisać pismo. Powinien zawierać:

Rezygnując z polisy PZU OC, wystarczy napisać: „Wnioskuję o rozwiązanie umowy na podstawie art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, ustawa o ubezpieczeniach”.
Właściciele pojazdów są zobowiązani do podpisania pisma własnoręcznie z prośbą o zwrot kosztów.

Jeżeli były właściciel pojazdu rozwiązał umowę ubezpieczenia OC z PZU, do wniosku należy złożyć kopię umowy kupna/sprzedaży lub umowy podarunkowej.

Kiedy i gdzie należy złożyć zawiadomienie o odpowiedzialności cywilnej PZU?

Pozostało tylko złożyć zgłoszenie. W PZU możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej:

Lokalizacja to PZU, ul. Postpu 18 a, 02-676 Warszawa, a adres e-mail to kontakt@pzu.pl. Możesz również złożyć wniosek w jednym z oddziałów, które znajdziesz tutaj: https://www.pzu.pl/contact-i-pomoc.znajdz-agenta.
Pamiętaj, aby zapytać pracownika PZU, czy przyjął Twój wniosek o wypowiedzenie ubezpieczenia OC.

Zobacz też:

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Ubezpieczenie OC PZU może zostać wypowiedziane, jeśli sobie tego życzysz. Dowiedz się, czy napisanie listu polecającego jest wykonalne i jak to zrobić. Oto adresy, na które należy skierować powiadomienie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej każdej firmy ubezpieczeniowej jest takie samo. Z tego powodu ubezpieczyciele konkurują głównie cenami. Przeczytaj tę stronę, jeśli znalazłeś lepszą ofertę i zastanawiasz się,…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/