Jak najlepiej ustalić, czy mój samochód jest ubezpieczony?

Rozważasz zakup używanego samochodu? Chcesz dowiedzieć się, czy kierowca, który uderzył Cię na parkingu, ma ubezpieczenie OC? Alternatywnie możesz się zastanawiać, kiedy konieczne jest ubezpieczenie samochodu, którym teraz jeździsz. Nie trzeba już prosić o papierowy dokument ani przeglądać osobistego archiwum. Możesz dowiedzieć się, czy samochód jest ubezpieczony, sprawdzając online. Jest strona, na której możesz szybko określić, czy dany samochód jest objęty ważnym ubezpieczeniem OC.

Czy można sprawdzić ważność polisy OC pojazdu na stronie United Financial Group?

Najszybszym i najprostszym sposobem ustalenia, czy Twój pojazd jest objęty ubezpieczeniem, jest sprawdzenie ubezpieczenia OC na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. To o wiele prostsze, niż się wydaje. Wystarczająco:

Wejdź na stronę www.ufg.pl i przejdź do sekcji „Sprawdź odpowiedzialność cywilną za samochód”; wprowadź numer rejestracyjny pojazdu lub numer identyfikacyjny pojazdu (wystarczy dowolny z nich) i kliknij „sprawdź”;
Na następnym ekranie wprowadź datę wydarzenia i kraj, w którym się ono odbyło, a następnie ponownie wpisz kod weryfikacyjny i kliknij „Kontynuuj”.
Aktualny numer polisy, typ i model samochodu, a także nazwa i adres ubezpieczyciela zostaną uwzględnione w informacji zwrotnej od UFG.

Polisy OC i AC wszystkich kierowców są przechowywane w bazach danych UFG. Zakłady ubezpieczeń są zobowiązane do przekazania im informacji o zakończonych umowach i zmianach do nich w ciągu 14 dni od podpisania przedmiotowych umów.

Właśnie odkryłeś, że będziesz musiał kupić nową polisę ubezpieczeniową? Sprawdź nasze porady, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC – pokażemy Ci, jak zaoszczędzić pieniądze na autoubezpieczeniu.

Oblicz najbardziej przystępne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla Twojego pojazdu.

Gdzie mogę dowiedzieć się, czy mój samochód jest ubezpieczony?

Osobom, które chcą kupić używany samochód, bardzo korzystna będzie możliwość sprawdzenia ubezpieczenia OC. Sprzedawcy mogą twierdzić, że ich pojazd jest objęty ubezpieczeniem OC jeszcze przez kilka miesięcy, ale może się okazać, że tak nie jest. Dopóki posiadasz telefon podłączony do Internetu, do weryfikacji oświadczeń sprzedawcy wystarczy wpisać numer rejestracyjny sprzedawanego przez Ciebie samochodu na stronie UFG.

Specjalista Mubi udziela wskazówek.

Jeżeli ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego otrzymasz informację, że wybrany pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC, to prawdopodobnie jest to prawda. Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły. Ubezpieczyciele mają 14 dni na powiadomienie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o uzyskanej ochronie ubezpieczeniowej. Dzięki temu Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny po dłuższym czasie otrzymuje informację o ubezpieczeniu OC pojazdu. W efekcie możliwe jest, że samochód w bazie UFG, który nie posiadał ważnego ubezpieczenia, był naprawdę objęty ubezpieczeniem.

Kup aplikację związaną z samochodem.

Drugą alternatywą dla nabywców używanych samochodów jest aplikacja mobilna „UFG Buy Auto”, dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS (dostępna na Androida i iOS). Ta strona zawiera zarówno opcję ustalenia, czy polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej nadal obowiązuje, przykładową umowę kupna-sprzedaży, jak i krytyczne porady dotyczące tego, co zrobić po zakupie pojazdu.

Na jednej stronie możesz zobaczyć całą historię samochodu.

Kolejną stroną internetową, którą warto odwiedzić przed zakupem używanego samochodu, jest historiapojazd.gov.pl. W tym systemie, opracowanym przez CEPiK, znajdziesz znacznie więcej informacji niż tylko sprawdzenie, czy samochód posiada odpowiednie ubezpieczenie OC. Stamtąd możesz zobaczyć pełną historię pojazdu, a także uzyskać dostęp do informacji, takich jak przebiegi odczytane podczas ostatniej oceny technicznej.

Aby skorzystać z tej usługi, będziesz potrzebować następujących informacji z dowodu rejestracyjnego:

Numer rejestracyjny samochodu, numer identyfikacyjny pojazdu i data pierwszej rejestracji są uwzględnione.
Po wprowadzeniu i zatwierdzeniu informacji otrzymasz raport zawierający następujące informacje:

Marka i model samochodu; informacje o polisie OC; parametry techniczne (m.in. pojemność silnika, moc, rodzaj paliwa i masa); ostatni zarejestrowany odczyt licznika; rok produkcji; data wydania aktualnego dowodu rejestracyjnego; data wydania karty pojazdu; świadectwo homologacji; harmonogram z najważniejszymi zdarzeniami dotyczącymi samochodu (daty badań technicznych, zmiany właścicieli, dodanie współwłaścicieli, zgłoszenia kradzieży).
Oblicz najbardziej przystępną cenę ubezpieczenie OC Twojego pojazdu.

Przykład
Rafa podjął decyzję o wcześniejszym zaplanowaniu zakupu używanego samochodu. O istnieniu oszustów wśród sprzedawców używanych samochodów zdawał sobie sprawę z anegdot opowiadanych mu przez znajomych. Podjął decyzję o wyszukaniu historii pojazdu w Internecie, do czego potrzebował numeru rejestracyjnego pojazdu oraz numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN). Rafa wycofał się z umowy, gdy sprzedawca odmówił mu dostarczenia specyfikacji pojazdu. Jednak zbadał kolejny pojazd i gdy odkrył, że jego historia zgadza się z faktami dostarczonymi przez sprzedawcę, bez wahania podjął decyzję o jego zakupie.

Po otrzymaniu tych informacji będziesz w stanie dokonać świadomego wyboru, czy kupić samochód, czy nie. Oczywiście tak długo, jak sprzedawca przekaże Ci informacje z dowodu rejestracyjnego i będziesz mógł korzystać z systemu. Jeśli nie chcesz tego robić z jakiegokolwiek powodu, sam ten fakt powinien dać ci chwilę do myślenia.

Rozważasz zakup używanego samochodu? Chcesz dowiedzieć się, czy kierowca, który uderzył Cię na parkingu, ma ubezpieczenie OC? Alternatywnie możesz się zastanawiać, kiedy konieczne jest ubezpieczenie samochodu, którym teraz jeździsz. Nie trzeba już prosić o papierowy dokument ani przeglądać osobistego archiwum. Możesz dowiedzieć się, czy samochód jest ubezpieczony, sprawdzając online. Jest strona, na której możesz szybko…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/